Ledy a dekoracja przestrzeni

Światło przez lata kojarzyło się głównie z aspektem praktycznym. Z czasem jednak zaczęto dostrzegać jego wpływ na samopoczucie ludzi, czy estetykę przestrzeni. I tak właśnie narodził się trend dekorowania wnętrz przy pomocy światła. Ale nie chodzi tu o tradycyjne żarówki. Te niekoniecznie się sprawdzają. A jeśli już, to tylko w połączeniu z osobnymi lampami, czy kinkietami. Możliwości dekoracyjne stwarzają natomiast moduły ledowe.
Kuchnia, salon, sypialnia, łazienka – moduł led sprawdzi się wszędzie. Nie straszna mu para podczas kąpieli, czy gotowania, upadek z dużej wysokości, czy przypadkowe uderzenie. Dobry moduł, jak choćby moduł Samsung, to gwarancja trwałości i nadzwyczajnej odporności. Ale to nie jedyna jego zaleta. Technologia ledowa daje bowiem szereg możliwości, jeśli chodzi o aranżację przestrzeni. A to między innymi dlatego, że diody w odróżnieniu od zwykłych żarówek, mogą świecić różnymi barwami. światło nie musi być więc tradycyjnie białe, czy żółte. Ono może mieć właściwie dowolną barwę, począwszy od niebieskiej, przez fioletową, aż na czerwonej skończywszy. Co więcej, wiele modułów pozwala na zmianę barwy przy pomocy pilota. Jednego dnia może być więc pomarańczowa, a drugiego zielona. Poza tym diody dostępne są w różnych wariantach temperatury barwowej. Na rynku znaleźć można zarówno diody o barwie ciepłej, jak i chłodnej. Każdy więc możne znaleźć rozwiązanie doskonale podkreślającego jego upodobania.
A co konkretnie można udekorować modułami? Właściwie wszystko. Doskonale sprawdzają się przy podświetlaniu prostych powierzchni, w tym sufitów, czy podłóg. Ale są też rewelacyjne w podświetlaniu mebli, czy artykułów dekoracyjnych. Co więcej, diody świetnie sprawdzają się także w akwariach.
Mówiąc o ledach, jako elementach dekoracyjnych, warto powiedzieć też, że są one z pewnością bezpieczne i ekologiczne. Nie mają w sobie rtęci, ani innych szkodliwych substancji. No a poza tym, aby niezawodnie działać, pobierają niewiele energii. Niemal dziewięciokrotnie mniej, niż tradycyjne żarówki. 

Dodaj komentarz