Niezależnie od tego, jak długo potrwa podróż i w jakie miejsce się udajemy, niemal zawsze chcemy przewieźć ze sobą pewne kosmetyki. Nawet podczas krótkiej podróży służbowej musimy mieć ze sobą pastę do zębów i żel do mycia ciała. Przed spakowaniem bagaży warto jednak wiedzieć, jakie są wytyczne linii lotniczych odnośnie ograniczeń w przewożeniu kosmetyków płynnych. Jakie kosmetyki można wziąć ze sobą do samolotu?
Jakie kosmetyki można wziąć na pokład samolotu, a jakie powinny się znaleźć w bagażu rejestrowanym
W bagażu podręcznym, zabieranym na pokład samolotu, kosmetyki płynne, czyli wszelkie emulsje, żele, pasty, aerozole itp. muszą być przewożone w pojemnikach o objętości do 100 ml każdy, a wszystkie pojemniczki muszą być umieszczone w przezroczystej torebce o maksymalnej pojemności jednego litra. Na pokład samolotu można wziąć ze sobą m.in. Dezodoranty żelowe lub w aerozolu; perfumy, krople do oczu, płyn do soczewek, mydło w płynie, kremy, emulsje do opalania, olejki do kąpieli, pastę do zębów i płyn do płukania ust. Nielimitowana ilość kosmetyków może zostać jednak nadana jako bagaż rejestrowany, ponieważ podczas podróży będzie się znajdować w luku samolotu. Należy jednak pamiętać, że produkty prasowane, takie jak puder w proszku lub cień do powiek, mogą pęknąć podczas lotu. Z powodu nieostrożności przenoszących może dojść do uszkodzenia nie tylko zawartości, ale także opakowania.
Jak przewozić kosmetyki w samolocie
W bagażu podręcznym możesz również przewieźć określoną ilość cieni do powiek, pudru, tuszu i innych kosmetyków używanych przez panie. Ograniczenia dotyczą tylko cieczy. W bagażu podręcznym może znajdować się płyn w pojemnikach o pojemności nie większej niż 100 ml. Oznacza to, że jeśli krem był umieszczony w opakowaniu o pojemności 250 ml, a sam krem ma w nim tylko 70 ml, to i tak można go przewieźć tylko w bagażu rejestrowanym. Całkowita objętość wszystkich płynów w bagażu podręcznym nie może przekraczać 1 litra, chociaż niektóre linie nie mają w swoim regulaminie zapisu o maksymalnej ilości płynów w bagażu podręcznym. Na szczęście wielu producentów sprzedaje obecnie szampony, kremy, balsamy i inne produkty kosmetyczne w opakowaniach podróżnych, których objętość z reguły nie przekracza 50-70 ml. Próbki kosmetyków w tubkach, jeśli mają standardową objętość od do 10 ml, nie są liczone jak ciecz. Jeśli z jakiegoś powodu na kontroli okaże się, że w naszym bagażu znajdują się niedozwolone produkty (np. kosmetyki płynne w opakowaniu o objętości większej niż 100 mililitrów), to konieczne będzie ich wyrzucenie (pozostawienie w koszu przed miejscem kontroli) lub przewiezienie w formie bagażu rejestrowanego.