Popularne rodzaje segregatorów dostępne na rynku

Segregatory to swego rodzaju skoroszyty, które pozwalają na wygodne oraz estetyczne przechowywanie poszczególnych dokumentów. Są one powszechnie wykorzystywane w biurach, szkołach, instytucjach publicznych, w prywatnych odmach oraz w wielu innych miejscach. Jakie segregatory do biura są najlepszym wyborem?

Segregator a komfortowe przechowywanie dokumentów

Segregator to bardzo praktyczny materiał biurowy w którym można przechowywać faktury, zamówienia, umowy, gwarancje oraz wiele innych, ważnych dokumentów. Najczęściej jest on produkowany z twardego oraz odpornego na uszkodzenia mechaniczne tworzywa. Dzięki temu przechowywane w nim dokumenty nie niszczą się. W środku znajduje się mechanizm, dzięki któremu w razie potrzeby można każdy dokument z łatwością odnaleźć.

Obecnie wybór segregatorów na rynku jest ogromny. Każdy klient ma je do wyboru w wielu kolorach oraz formatach. Poszczególne segregatory różnią się pomiędzy sobą także sposobem otwierania.

Czym charakteryzuje się segregator ringowy

Skoroszyty te można zakupić w każdym dobrze zaopatrzonym sklepie. Charakteryzują się one tym, że są wyposażone w specjalne kółka, które ułatwiają przechowywanie ważnych dokumentów w foliowych koszulkach. Doskonale nadają się także do archiwizowania wielu ważnych materiałów.

Segregatory ringowe są zazwyczaj wyposażone w nieskomplikowany mechanizm manualny, który wymaga ręcznego otworzenia kłódek w celu wyjęcia lub włożenia ważnego dokumentu.

Oprócz segregatorów ringowych dostępne są również segregatory biurowe z mechanizmem dźwigowym, które to są wyposażone w specjalny uchwyt. Taka konstrukcja pozwala na wygodne wkładanie oraz wyciąganie znajdujących się w środku dokumentów.

Powyższe produkty dostępne w wielu formatach. Co prawda najbardziej popularne są segregatory w formacie A4, ale do wyboru są także skoroszyty w formacie A5 oraz A3.

Segregatory – tworzywo i szerokość grzbietu

Poszczególne modele różnią się pomiędzy sobą rodzajem tworzywa z którego zostały wykonane. Najbardziej popularne są segregatory kartonowe, które często na powierzchni posiadają warstwę wysokiej jakości lakieru. Dzięki temu są one bardzo trwałe podczas użytkowania oraz bardzo elegancko prezentują się na biurowych półkach. Oprócz tradycyjnych segregatorów wykonanych z solidnej tektury, każdy klient zainteresowany zakupem ma również do wyboru skoroszyty posiadające plastikową obudowę. Podczas wyboru warto zwrócić szczególną uwagę na szerokość grzbietu. Przechowując duże ilości dokumentów warto wybrać model o bardzo szerokim grzbiecie. Jego szerokość może wynosić od 29 do 86 mm. Wybór odpowiedniego segregatora w dużym stopniu ułatwia wykonywanie każdej pracy biurowej.

Dodaj komentarz