Kosmetyki do kąpieli. Jakie wybrać, jak działają i jak je stosować

Jednym z najważniejszych czynników przy wyborze odpowiedniego produktu powinien być zapach, który pozwoli na zrelaksowanie się. Substancje zapachowe znajdujące się w płynach do kąpieli mają za zadanie poprawiać nasze samopoczucie. Warto zwracać uwagę na skład, im bardziej naturalny, tym lepiej dla skóry. Składniki pochodzenia chemicznego, szczególnie te z niepewnych źródeł, mogą podrażniać i wywoływać reakcje alergiczne. Wiele firm oferuje różne charakterystyczne dla nich właściwości, np. działanie przeciwbólowe, czy też przeciwgrzybiczne. Na rynku znajdziemy również płyny hipoalergiczne lub dostosowane do potrzeb dzieci i niemowląt.

Pianki do kąpieli

Z pianek do kąpieli można korzystać codziennie. Pełnią one funkcje przede wszystkim zapachową, ale również wygładzają skórę. Tak jak w przypadku płynów należy uważać na skład, aby nie spowodowały one żadnych podrażnień. Warto dodać, że nie każda „chemia” jest zła, niektóre z dodatków mogą ulepszać produkt, nie niszcząc. Pianki do kąpieli możemy wykonać również samodzielnie, ze sprawdzonych składników, w internecie jest od groma pomysłów – warto z nich skorzystać. Stosowanie pianek nie jest niczym skomplikowanym, wystarczy rozprowadzić produkt po mokrej skórze, masując okrężnymi ruchami, a po kilku minutach delikatnie zmyć resztki piany.

Kremy do kąpieli

Kremy do kąpieli najczęściej mają za zadanie odżywić skórę i uzupełnić jej brakujące witaminy i minerały. Najpopularniejszymi dodatkami do kremów są algi morskie lub zielona herbata. Warto korzystać z etykiet na produktach i dopasować go do naszych potrzeb. Najczęściej są to kremy do skóry suchej i wrażliwej, ale znajdą się również warianty dla skóry zaczerwienionej, tłustej i innych. Nie powinno stosować się ich za często, kilka razy w tygodniu (średnio około 3-4 razy) zdecydowanie wystarczy.

Olejki kąpielowe

Olejki do kąpieli dzielą się na te odżywcze, eteryczne, nawilżające oraz wiele innych. Wybór jest naprawdę szeroki. Mogą być wspaniałym dodatkiem do codziennych kąpieli i jeżeli nie wystąpią żadne reakcje alergiczne, można korzystać z nich dowoli (oczywiście nie przesadzając z ilością). Na rynku są w sprzedaży olejki wzbogacone o witaminy, minerały lub inne specjalistyczne składniki, mające za zadanie polepszyć stan naszej skóry.

Sole kąpielowe

Sole kąpielowe poprawiają mikrokrążenie, uzupełniają minerały oraz pomagają się zrelaksować. Bywają kojące przy bólach mięśni i stawów i potrafią łagodzić stany zapalne skóry i trądzik. Istnieje wiele gatunków soli do kąpieli, a każdy z nich posiada szczególne właściwości. Sole należy stosować do trzech razy w tygodniu, przez około pół godziny. Garść soli wrzuca się do gorącej wody, a następnie zanurza się w rozpuszczonym roztworze – nic trudnego, a tyle przyjemności.

Podsumowanie

Kosmetyki do kąpieli mogą urozmaicić codzienną kąpiel dodając jej charakteru. Przy zakupie tego typu produktów należy zwracać uwagę na:

– zapach;

– właściwości;

– skład;

– przeznaczenie;

– data ważności;

– pochodzenie (najlepiej wybierać produkty Polskie lub ze sprawdzonych źródeł);

Dodaj komentarz