Wycieczki do Transylwanii – miłośnicy książek o wampirach

Niektórzy z nas doskonale wiedzą o tym, że pierwszą popularną książkę o wampirach zainspirowała postać historyczna, czyli Wlad Palownik. Rzecz jasna nie był to byle kto, bo jako dziecko wychowywał się u Turków, czyli w dawnym Imperium Osmańskim. Tam właśnie otrzymał wyższe wykształcenie, choć to nabicie na pal zaskakująco dużej liczby osób dało Wladowi ten dość nieciekawy przydomek. Właśnie ze względu na tę postać wycieczki do Transylwanii jeszcze długo będą wybitnie popularnymi. Popularność ta rzecz jasna nie słabnie, bo z biegiem lat powstają kolejne filmy o wampirach. Pewna część z nich jest nawet bardzo romantyczna, a inne celowo wzbudzają naszą odrazę, bo sceny powiązane z walkami wampirów muszą być drastyczne.

Kolejne ciekawe wzmianki

Popularność wycieczek do Transylwanii jest bezpośrednio powiązana z książką z drugiej połowy dziewiętnastego wieku, ale wiele znaczy też i to, że na podstawie tej książki powstają kolejne filmy. Pewna część z nich jest głośna, a inne są raczej mało ciekawymi. Niektóre są po części filmowane w Transylwanii, a cała reszta nie ma nic wspólnego z tą konkretną częścią świata. Prawdą w tym wszystkim jest natomiast to, że każdy głośny tytuł filmu powiązanego z wampirami zwiększa atrakcyjność turystyczną tego miejsca, choć warto też pamiętać o tym, że książka była pierwszą i dlatego też niektóre miejsca są lepiej powiązane z opisami w książce, niż z jakimś filmem. Pozornie dla bardzo wielu te sprawy mają kluczowe znaczenie jeśli chodzi o zwiedzanie, ale wielu innych zachwyca bardziej malowniczość okolicznych wzgórz i gór. Tacy ludzie wolą raczej chodzić po okolicy i fotografować zamki na tle drzew i gór, bo takie fotografowanie tych ludzi zdecydowanie bardziej pociąga od tego szukania wampirów, które tak na prawdę nie istnieją i nigdy nie istniały.

Sama atrakcyjność

Nie trzeba nikogo przekonywać, by wybrał wycieczki do Transylwanii ze względu na atrakcyjność okolicznej przyrody i zabytków. Mowa tu dokładnie o walorach wizualnych tej części świata, a ona znaczy bardzo wiele, choć równie wiele znaczy też i to, że ktoś, kto mieszka w Polsce doceni Transylwanię za jej odmienność, czyli za to że skały wyglądają tam nieco inaczej i rosną tam inne rośliny. W Polsce spotyka się ogromne granitowe głazy, które pozostawiły lodowce, ale do Transylwanii lodowce nie dotarły i dlatego wygląda ona inaczej od Europy północnej. Dlatego też warto się tam wybrać i to nawet z dronem, po to by nakręcić film, który będzie idealną pamiątką takiej nie łatwej wyprawy, bo taka wyprawa to dla niektórych najciekawsza życiowa przygoda.

Dodaj komentarz