Wszywka alkoholowa w Poznaniu – na czym polega zabieg i gdzie go wykonać

Wszywka alkoholowa jest powszechnie stosowaną metodą do walki z alkoholizmem. Wspomaga wstrzemięźliwość, a w połączeniu z pomocą w formie terapii wspomaga wyjście z bardzo trudnego nałogu. Aby skorzystać z tej metody, wystarczy zebrać się na odwagę i zgłosić do placówki, gdzie jest możliwe przeprowadzenie tego typu zabiegu. 

W jaki sposób umieszcza się wszywkę i co ona daje

Wszycia esperalu dokonuje chirurg. Najczęściej umieszcza się wszywkę na pośladku, plecach lub w okolicach łopatki. Zabieg wykonywany jest po wcześniejszym znieczuleniu miejscowym. Polega na wykonaniu płytkiego nacięcia i umieszczeniu tabletki pod skórą. Zdarza się, że organizm odrzuci esperal. Wówczas pojawiają się objawy, takie jak obrzęk wokół miejsca wszycia, wyciek z rany oraz jej zakażenie. Wówczas należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Wszywka alkoholowa działa w taki sposób, że po spożyciu alkoholu następuje szereg bardzo dokuczliwych dolegliwości, które mają zniechęcić, a w rezultacie doprowadzić do całkowitej rezygnacji ze spożywania alkoholu. 

Wszywka alkoholowa Poznań

Jak w większości miast, w Poznaniu istnieje wiele placówek, gdzie można wszyć esperal, zarówno w prywatnym gabinecie, jak i na NFZ. Przy czym wykonanie zabiegu na fundusz jest wyłącznie z przepisu lekarza i mimo tego, iż jest on zaordynowany przez lekarza, nie jest zabiegiem bezpłatnym. Nierefundowane wszycie esperalu na NFZ jest małoinwazyjne, ale powinno odbywać się w sprawdzonej klinice.

Wszywka alkoholowa przeznaczona jest dla osób które:

  • nie chcą pamiętać o codziennym przyjmowaniu tabletek
  • mają nadzieję na skuteczne rezultaty terapii
  • chcą walczyć z uzależnieniem przy dodatkowym wsparciu terapeuty
  • chcą mieć długoterminowe wsparcie w walce z nałogiem

Gabinety oferujące wszywka alkoholowa w Poznaniu oferują zabiegi w pakietach, dzięki którym można wybrać, jaka dawka esperolu zostanie wszyta oraz proponujące po każdym zabiegu antybiotyk oraz dodatkowe, bezpłatne wizyty. Najważniejszą zaletą sprawdzonych klinik wykonujących zabieg wszywki jest przede wszystkim komfort podczas zabiegu, nowoczesne wyposażenie oraz pełna dyskrecja.

Dodaj komentarz