Kolorowy czy czarny – na jaki tatuaż się zdecydować

Czasy, kiedy tatuaż kojarzył się wyłącznie z czarnym, niezbyt skomplikowanym wzorem minęły bezpowrotnie. Teraz, przy właściwym wyborze studia, wykonywane są na ciele dzieła sztuki, które wyglądają niesamowicie, budząc podziw otoczenia. Kolorowe tatuaże cieszą się tak samo ogromną popularnością, jak i te tradycyjne, jednokolorowe. Na co zwrócić uwagę przy wyborze kolorystyki wymarzonego tatuażu?

Wady i zalety kolorowych tatuaży

Bezsprzeczną zaletą kolorowego tatuażu jest estetyczny i ciekawy wygląd. Niektóre ze wzorów, posiadają ukrytą symbolikę, w której ważne jest zachowanie odpowiedniej kolorystyki lub pokazanie za jej pomocą przeciwieństw. Takiego efektu nie da rady osiągnąć stosując wyłącznie czarny tusz. Istnieją jednak obawy, że ten kolorowy blaknie dużo szybciej, niż czarny, w związku z tym efekt wyrazistości może być krótkotrwały. Aby cieszyć się jak najdłużej z nasyconych barw swojego tatuażu, przede wszystkim należy:

  • wybrać studio, które wykorzystuje wysokiej jakości tusze
  • wybrać artystę o dużych umiejętnościach
  • dostosować kolorystykę do swojej karnacji
  • ograniczyć ekspozycję na słońce i odpowiednio zabezpieczać wytatuowane miejsca
  • odpowiednio pielęgnować wykonany tatuaż

Dobry salon tatuażu w Krakowie, zatrudniający profesjonalnych tatuatorów, zwraca uwagę na jakość barwników, starając się, by były wysokoskoncentrowane, aby uniknąć ich słabej trwałości. Osoba wykonująca tatuaż i posiadająca doświadczenie, doradzi również, jakiej kompozycji należy unikać, żeby cieszyć się jak najdłużej piękną kolorystyką wykonanego artystycznego dzieła.

Dodaj komentarz