Jak wybrać dla siebie idealny notes

Notesy książkowe są dla osób, które robią dużo notatek na papierze. Bez wątpienia tak sporządzane zapiski to doskonały sposób, aby zapamiętać dane, zanotować ważne terminy, a także zadania do wykonania. Notes do sporządzania notatek jest idealną opcją dla zarówno uczniów, jak i pracowników. W naszym artykule opiszemy jak wybrać dla siebie odpowiedni notes! Zachęcamy do lektury.

Dlaczego warto kupić notatniki

Pomimo rozwoju technologii i coraz to większej komputeryzacji w dalszym ciągu wiele osób ceni sobie tradycyjne rozwiązania. Dlatego więc notek książkowy z gumką lub bez perfekcyjnie sprawdzi się do nauki czy pracy. Możesz w nim zapisywać ważne zagadnienia ze szkoły, wpisywać terminy egzaminów, a także sporządzać inne przydatne notatki. Taki produkt jest podręczny, dlatego z powodzeniem zmieści się w damskiej torebce, plecaku czy teczce. Dzięki temu wszystkie swoje ważne zapiski będziesz mieć zawsze tuż obok siebie.

Oprócz zastosowania w szkole czy na uczelni, notesy książkowe są także niezastąpione w pracy biurowej. Znajdują swoje zastosowanie jako terminarz w którym możesz zapisywać daty spotkań czy oddania projektów. Wiele osób także tworzy listy z zadaniami, które następnie odhacza. Takim sposobem możesz dokładnie zaplanować swój dzień, dzięki czemu wyrobisz się ze wszystkimi terminami.

Wybierz dla siebie idealny notes

Na rynku możemy znaleźć notesy, które dostępne są w wielu przeróżnych formatach. Niewątpliwie najpopularniejszym formatem są tą notatki A6, a także format zeszytowy – A5. Z powodzeniem można znaleźć także duże notatniki A4. Pamiętaj, że wielkość notatnika powinna być dopasowana do Twoich potrzeb. Podręczny notes A6 będziesz mógł przechowywać wraz z dokumentami w damskiej torebce, a nawet i w większym portfelu, czy też w schowku samochodowym. Z kolei format A5 daje więcej miejsca na zapiski, a jednocześnie pozostaje poręczny. Jeżeli potrzebujesz dużego notesu, to wybierz format A4. Warto również wspomnieć, że notesy z miękką okładką są lżejsze aniżeli te z twardą. Sklepy mają także w swojej ofercie notes ekologiczny, który idealny jest dla zwolenników ekologii, a także środowiska.

Zwróć uwagę na jakość papieru

Dostępne na rynku notatniki wykonane są z różnej jakości papieru. Rodzaj papieru ma znaczenie przede wszystkim wtedy, gdy zależy nam na estetyce naszych zapisków. Jeżeli używasz notatnika w roli służbowego formularza powinien dobrze się prezentować, dlatego warto sięgać po doskonałej jakości papier. Ponadto pod uwagę należy wziąć także gładkość oraz poziom przeźroczystości papieru.

Dodaj komentarz