Dlaczego warto mieć dystrybutor wody w biurze

Zgodnie z zaleceniami Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności (ang. European Food Safety Authority – EFSA), dorosły człowiek powinien przyjmować dziennie minimum 2-2,5 litra płynów dziennie. Z tej objętości zdecydowaną większość (nawet 80%) powinna stanowić woda. Jest ona podstawą prawidłowego funkcjonowania organizmu ludzkiego. Między innymi dlatego zapewnienie dostępu do wody pitnej zostało usankcjonowane prawnie.

Elastyczność i wygoda

Pracodawca ma różne możliwości wywiązania się z obowiązku zapewnienia wody zdatnej do picia swoim pracownikom. Jednym z najwygodniejszych, najprostszych, najtańszych a jednocześnie korzystnych dla środowiska rozwiązań jest postawienie na dystrybutor wody w biurze. Zalety dystrybutorów dostrzega coraz więcej firm. Zwłaszcza, że to rozwiązanie można dopasować do potrzeb każdej organizacji, niezależnie np. od liczby pracowników czy dostępności instalacji sanitarnych.

Dystrybutory wody są bardzo wygodne w użytkowaniu. Z punktu widzenia pracodawcy stanowią duże udogodnienie, pozwalając zapomnieć o transportach i kupowaniu wody butelkowanej. Dzięki pojemnym, regularnie wymienianym przez firmę dostarczającą, butlom, pracownicy mają zapewniony nieustanny dostęp do świeżej wody. W każdej chwili mogą podejść do urządzenia, by ugasić pragnienie.

Różnorodne możliwości

Nowoczesne dystrybutory wody przeznaczone do biur oferują zróżnicowane funkcje. Mechaniczne dystrybutory pozwalają na korzystanie z nich wszystkim pracownikom w higieniczny sposób jako źródła świeżej wody. Oprócz nich występują także automaty elektryczne, które są wyposażone w funkcje schładzania oraz podgrzewania wody. Wówczas użytkownicy mogą dobrać temperaturę napoju do swoich indywidualnych preferencji. Mają także możliwość przygotowania gorących napojów, gdyż temperatura gorącej wody wynosi ok. 95-98°C.

Inne bardzo funkcjonalne rozwiązanie, z którego chętnie korzystają firmy, to dystrybutory filtrujące. Są to urządzenia podłączane bezpośrednio do sieci wodociągowej. Doskonale sprawdzają się zwłaszcza w tych organizacjach, w których zużycie wody jest znaczne. Dzięki procesowi wieloetapowej filtracji gwarantują wysoką jakość serwowanej wody i poziom higieny. Co więcej, również tutaj mamy szereg możliwości, jeżeli chodzi o wybór temperatury, a nawet sposobu serwowania napoju. Dystrybutor filtrujący w biurze to doskonałe rozwiązanie, dające nieustanny dostęp do gorącej, zimnej, a nawet gazowanej wody.

Ekologia, ekonomia i elegancja

Niewątpliwą zaletą dystrybutorów wody jest ich pozytywny wpływ na środowisko. Butelki, poddawane procesowi starannego czyszczenia, mogą być wykorzystywane wielokrotnie. Dołączając do tego urządzenia bezpośrednio podłączane do sieci wodociągowej, decydując się na dystrybutor w biurze, firma może przyczynić się do znacznego ograniczenia zużycia plastiku. Oczywiście te rozwiązania przekładają się także na korzyści ekonomiczne. Dzięki stałej opłacie łatwiej przewidzieć koszty niż w przypadku korzystania np. z wody butelkowanej. Obsługa automatów i wymiana butli jest najczęściej w cenie i jest cykliczna, w związku z czym nie musimy martwić się np. o to, czy zamówiliśmy wodę na czas.

Na korzyść dystrybutorów wody przemawia również fakt, że wiele z nich posiada nowoczesny, stylowy design. Dzięki temu urządzenia te spełniają nie tylko swoje podstawowe funkcje, zaopatrując pracowników w świeżą wodę, ale także mogą stanowić elegancki element wyposażenia biura. Jak widać postawienie na dystrybutor wody w biurze to rozwiązanie mające naprawdę wiele zalet.

Dodaj komentarz